Scroll Top

Kochani! Właśnie przebudowujemy naszą stronę, w związku z czym zdecydowana większość działów nie wyświetla się prawidłowo. Sukcesywnie przepisujemy kolejne kategorie, ale to jeszcze chwilkę potrwa 🙁 Jeśli macie do nas jakiekolwiek pytania, piszcie proszę na maila: kontakt@kadryszczescia.pl
Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej!

Cześć!

[dropcap type=”dark”]Naprawdę[/dropcap] miło nam, że odwiedziłeś naszą stronę. Może na początku się przedstawimy – Kasia i Tomek, mieszkamy w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. Jesteśmy dwójką wariatów, którzy razem krocza przez ten świat, łącząc swoje pasje i miłości, dzieląc się życiowymi doświadczeniami oraz pomagając sobie w każdym kolejnym dniu naszego życia. Kochamy życie! I uwielbiamy kontakt z ludźmi 🙂

Dlaczego fotografia, z jakiego powodu uwielbiamy fotografię ślubną?

[dropcap type=”dark”]Fotografia[/dropcap] wkradła się w nasze życie dość niespodziewanie, pod wpływem impulsu (jak to z nami często ma miejsce) i od razu skradła nasze serca. Możemy zdecydowanie przyznać, że uwielbiamy uwieczniać rzeczywistość na cyfrowych klatkach w każdych możliwych okolicznościach a aparat fotograficzny towarzyszy nam każdego dnia! Jesteśmy nierozłącznymi partnerami i wykorzystujemy każdą nadążającą się okazję do zdobywania nowych doświadczeń rozwijania umiejętności i spoglądania na świat poprzez muszlę wizjera.

Od samego początku byliśmy zafascynowani fotografią portretową oraz okolicznościową, jednak naszym marzeniem było uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach Waszego życia – tworzenie reportażu ślubnego. A w końcu – marzenia są po to, żeby je realizować – stanowią motor napędowy naszych działań i wyznaczają kierunek planowania przyszłości. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak niezwykłą chwilą dla Was jest ten dzień – dlatego dokładamy wszelkich starań, żebyście byli zadowoleni z efektów naszej pracy. Zgodnie z naszą filozofia – jako fotograf ślubny tego dnia staramy się jak najmniej ingerować w przebieg zdarzeń – sporadycznie poprosimy Was o przyjęcie konkretnej pozy (głównie w trakcie przygotowań), natomiast naszym celem jest uchwycenie wszystkich najważniejszych momentów Waszego święta. Ulotnych chwil, krótkich spojrzeń, które w niezapomniany sposób oddają magię ślubu, nieznacznych gestów do których później z nostalgią będziecie wracali spoglądając na rezultat naszej pracy – unikatowe i niezapomniane fotografie. Zależy nam na zbudowaniu z Wami szczególnej więzi – tak, byście mogli przy nas się odprężyć i zrelaksować. W końcu im bardziej swobodnie będziecie się przy nas czuli, tym bardziej naturalne zdjęcia uda się nam osiągnąć. Tego dnia będziemy dla Was przyjacielem i wsparciem, dołożymy starań, by nasza obecność nie powodowała dodatkowych emocji a wręcz przeciwnie – pomagała i rozweselała, gdy będzie trzeba.

Uwielbiamy światło – w końcu to ono jest najważniejszym składnikiem każdej fotografii (nie bez powodu można zetknąć się ze stwierdzeniem, ze fotografie to obrazy malowane światłem). My w trakcie wykonywania dowolnego reportażu – czy to fotografii ślubnej, sesji narzeczeńskiej czy innego rodzaju fotografii okolicznościowej staramy się jak najbardziej wykorzystać światło, które zastajemy na miejscu. Lampy reporterskie na ogół włączamy dopiero na sali weselnej – a i tam mają one tylko delikatnie Was doświetlać.

Mimo, że mieszkamy we Wrocławiu – z chęcią wybierzemy się na Waszą uroczystość w dowolne inne miejsce – Szczecin, Kraków, Katowice, Warszawa, Zakopane czy dowolne inne miejsce w kraju czy na świecie – dla Was wybierzemy się w najdalszy zakątek świata.

Ale fotografia ślubna to nie wszystko!

[dropcap type=”dark”]Nie[/dropcap] ograniczamy się tylko do zdjęć ślubnych. Z chęcią zrealizujemy również inne sesje – uwielbiamy robić zdjęcia rodzinne, gdzie wraz z dziećmi spędzicie przed obiektywem naszego aparatu troszkę czasu, mamy nadzieję – dobrze się bawiąc. Tego rodzaju zdjęcia najczęściej realizujemy w Waszym mieszkaniu bądź w plenerze – wiele zależy od tego, jaki charakter sesji sobie wymarzycie, w końcu to my jesteśmy dla Was.

Fotografia ślubna a nasza polityka bezpieczeństwa

[dropcap type=”dark”]Na[/dropcap]  każdym etapie naszej pracy dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować ryzyko utraty danych – w sposób odpowiedzialny podchodzimy do zabezpieczania naszych zdjęć już w momencie ich wykonywania a do pracy wykorzystujemy sprzęt, któremu możemy zaufać.

  • Do pracy używamy dwóch aparatów, więc gdyby z jakiegoś nieznanego powodu uszkodzeniu uległ jeden z nich – my będziemy mogli kontynuować reportaż bez najmniejszego problemu.
  • Wszystkie zdjęcia zapisujemy jednocześnie na dwóch różnych kartach pamięci – jeśli uszkodzeniu ulegnie jedna z nich, materiały możemy zgrać z drugiej
  • Po zapełnieniu kompletu kart – przechowujemy je w dwóch różnych miejscach
  • Karty zgrywamy dopiero w domu, bezpośrednio na dwa dyski twarde połączone  w systemie RAID 1
  • Kolejnym krokiem jest konwersja plików do formatu JPG i następnie utworzenie jeszcze jednej kopii bezpieczeństwa na serwerze (dokładnie tym samym, gdzie znajduje ta strona).

I chociaż nie można nigdy w stu procentach zabezpieczyć się przed utrata danych – my kładziemy szczególny nacisk na kwestie bezpieczeństwa Waszych fotografii.

Fotografia to ludzie a nie sprzęt?

[dropcap type=”dark”]Jest[/dropcap] w tym zdaniu mnóstwo prawdy – do zrobienia przepięknych zdjęć wcale nie potrzeba aparatów z najwyższej półki. Z drugiej jednak strony – odpowiedni sprzęt pozwala nam na bardziej komfortową pracę, wykorzystanie światła zastanego czy też użycie płytszych głębi ostrości. Ponieważ w trakcie fotografowania tych najważniejszych dla Was momentów często napotkamy na miejsca, w których ilość naturalnego światła jest mocno ograniczona, zdecydowaliśmy się na takie skomponowanie naszego zestawu, by umożliwiał w większości sytuacji nawet bez wykorzystania lamp błyskowych.

W jego skład wchodzą:

  • 2 aparaty Nikon D750 – uwieliamy je za ostrość obrazu, świetne oddanie kolorów oraz możliwość wydobywania wielu szczegółów z ciemnych partii obrazu. Są wygodne i póki co – niezawodne 🙂 Praca z dwoma aparatami pozwala nam i Wam czuć się bezpiecznie – gdyby cokolwiek stało się z jednym z nich, możemy bez żadnych przeszkód kontynuować reportaż. W końcu ten dzień jest dla Was wyjątkowy i niepowtarzalny!
  • Nikkor 14-24mm f2.8- szerokokątny zoom, który przydaje się w pomieszczeniach, podczas zdjęć grupowych a nawet na sesjach narzeczeńskich. Jego zastosowanie jest ograniczone tylko naszą wyobraźnią
  • Sigma 35mm f1.4 – w naszym mniemaniu słusznie wybrana w wielu rankingach obiektywem roku 2012 – czyli już w momencie, kiedy została wypuszczona. Idealnie ostra już przy najszerszym otworze przysłony (czego nie można powiedzieć o Nikonowskim odpowiedniku), tworzy ciekawy bokeh.. I do tego piekielnie jasne szkło, jesteśmy nim zauroczeni!
  • Nikkor 85mm f1.4g – nasza ulubiona pozycja na liście. Znowu – jasny obiektyw, tym razem wręcz idealny do portretów. Daje przepiękne rozmycie tła i sprawia, że wszyscy wychodzą na zdjęciach przepięknie 🙂

 

Posiadamy oczywiście zaświadczenie o ukończeniu kursu dla fotografów w kurii, zezwolenie na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych – przy czym pamiętać należy, że to ksiądz jest gospodarzem kościoła i to od niego w znacznym stopniu zależą warunki współpracy 🙂

Jesteśmy oczywiście otwarci na Was – jeśli tylko macie jakieś prośby, pytania, wątpliwości – śmiało, zapraszamy do kontaktu:
kontakt@kadryszczescia.pl
postaramy się odpowiedzieć tak szybko, jak to tylko możliwe 🙂